Асоціація богопосвяченого життя УГКЦ та РКЦ в Україні – це християнська спільнота, яка об’єднує католиків, що присвятили своє життя служінню Богові та ближньому. 

Оскільки Католицька Церква ще з початків нашої ери поєднала у собі багато народів, різноманіття мов та традицій, то не дивно, що з плином часу у ній сформувалися чимало традицій та обрядів, що стали основою для інтенсивного розвитку місцевих церковних громад, кожна з яких характеризувалась своєю динамічністю, неповторністю та красою.

Хоча на перший погляд багатообрядовість у вселенській Церкві передбачає окрему церковну єрархію для кожної обрядової традиції, а також особливості у формуванні чернечого життя та різноманіття зовнішнього богопочитання (організація богослужінь та молитовних практик), проте католики різних обрядів вірять та поклоняються одному Троїчному Богові, а також залишаються у Євхаристійній єдності з усією католицькою Церквою та солідарно виражають свій послух Вселенському архиєрею Папі Римському. Цього відомого у світі релігійного лідера католики різних обрядів вважають найвищим пастирем та наступником апостола Петра, якого Ісус Христос під час виконання своєї місії на землі призначив верховним апостолом. 

Двома найбільшими обрядовими групами серед католиків в Україні є греко-католики та римо-католики. По суті, кожна з цих конфесій формує свою окремішню Церкву. Отож йдеться про Українську Греко-католицьку Церкву (УГКЦ) та Римо-католицьку Церкву (РКЦ). Обидва ці християнські об’єднання порізну організовуються, незалежно одна від одної планують власну діяльність та розробляють та видозмінюють літургійне служіння. Їхні церковні проводирі немовби ведуть своїх вірних двома різними стежками до однієї цілі, засновуючи та розвиваючи власні парафії, започатковуючи діяльність нових монастирів, дбаючи про служіння потребуючим, а також відповідаючи на сучасні виклики у світі. 

Асоціація богопосвяченого життя – це майданчик для консолідацій зусиль чернечих осередків обох Церков. Це платформа для будування сильного християнського суспільства в Україні за участі та старань саме богопосвячених осіб. Отож, не зважаючи на те, як себе такі особи ідентифікують – студити чи францисканці, бенедиктинки чи василіянки, єзуїти чи воплоченці, – кожен і кожна з них для Асоціації є найціннішим скарбом, який може допомогти у перетворенні України у простір Божого Царства та створенні міцного християнського суспільства.

Стартом для заснування Асоціації богопосвяченого життя УГКЦ та РКЦ в Україні стала подія, яка відбулася 14-18 вересня 2015 року у Львові. У цих днях в місті Лева проходила Асамблея богопосвяченого життя для католицької Церкви в Україні на тему «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні». Оскільки увесь 2015 рік був проголошений роком богопосвяченого життя, Конференції Вищих Настоятелів Чоловічих та Жіночих спільнот богопосвяченого життя Римо-католицької та Греко-католицької Церков в Україні виступили з ініціативою організувати та провести цю масштабну та доленосну зустріч. 

І ось минає 5 років, а ідеї, які були озвучені на Асамблеї продовжує розвивати та втілювати Асоціація богопосвяченого життя УГКЦ та РКЦ в Україні. Варто зауважити, що за цей час ми як спільнота навчилися не лише примножувати пасторальні та духовні зусилля, а й щодня намагатися більше відкриватися один на одного, часто зустрічатися та плідно спілкуватися. Ми продовжуємо ставати одним серцем і однією душею на різноманітних заходах, крокувати в одному напрямку на прощах та спільно поглиблювати богословські знання цікавих наукових конференціях.

Аби дізнатися більше про нас запрошуємо Вас до мандрівки наступними розділами цього сайту