У Полтаві відбулася духовна зустріч монашества Харківського Екзархату в монастирі  Успіння Пресвятої Богородиці сестер Василіянок, яку провів настоятель Свято-Покровського монастиря о. Йосиф Щур. 

Про це повідомили на сторінці Свято-Покровський Монастир оо. Василіян УГКЦ.

Під час проповіді отець пригадав свій недавній візит до Ізюму. У звільненому від окупантів місті на Харківщині знайшли одне з найбільших поховань від початку повномасштабної війни росії проти України. Також там знайшли братську могилу, в якій поховано 25 українських воїнів. «У Ізюмі просякнуте все людським криком і стражданням. Ті могили говорять більше, ніж може сказати будь-яка книжка», – зазначив отець. 

Він додав, що нині кожен з нас має багато запитань: «Сьогоднішнє Писання про 9 заповідей блаженств дає відповіді на ті болі і терпіння, які ми переживаємо. Наші сльози, які ми ллємо, можуть привести нас до блаженства. Про це треба думати і підставляти під своє духовне життя. Блаженні вбогі, блаженні плачучі, самотні, скривджені, покинуті. Блаженні всі ті, які борються зараз за незалежність, свободу, за цей дар Божий, бо ви будете утішені, огорнуті, підкріплені. Бо Господь є з вами. У всьому цьому терпінні маємо одну ціль уподобатися Богові. Побачити, що саме Бог є наш кінцевий результат», – додав отець Йосиф Щур. 

Переглянути відео проповіді о. Йосифа ви можете за посиланням

Священник також зазначив, що для духовної особи не має нічого більшого, аніж спільнота: співсестра, співбрат чи настоятель: «Коли ми бачимо підтримку у Святому писанні зі Слова Божого, засмутити богопосвячену особу неможливо». 

Саме через 9 заповідей блаженств ми можемо собі давати відповідь, чому Бог допускає ці події у нашому у нашому житті. 

  1. Блаженні вбогі духом, бо їхнєє Царство Небесне.
  2. Блаженні засмучені, бо вони будуть утішені.
  3. Блаженні лагідні, бо землю вспадкують вони.
  4. Блаженні голодні та спрагнені правди, бо вони нагодовані будуть.
  5. Блаженні милостиві, бо помилувані вони будуть.
  6. Блаженні чисті серцем, бо вони бачитимуть Бога.
  7. Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть.
  8. Блаженні вигнані за правду, бо їхнє Царство Небесне.
  9. Блаженні ви, як ганьбити та гнати вас будуть, і будуть облудно на вас наговорювати всяке слово лихе ради Мене. Радійте та веселіться, нагорода бо ваша велика на небесах! Бо так гнали й пророків, що були перед вами.

Джерело фото:  Свято-Покровський Монастир оо. Василіян УГКЦ