Це сміливо можна вважати історичною подією.

27 вересня Брати Менші францисканці розпочали своє служіння в місті Одесі.

Прибули вони до Одеси на запрошення Єпископа Станіслава Широкорадюка котрий звернувся з проханням та пропозицією, щоб францисканці огорнули душпастирською опікою Кафедральний Собор Успіння Пресвятої Діви Марії. Відповідь на таку пропозицію Єпископа вимагала часу, роздумів та розпізнання, адже, зазвичай, у кафедральних соборах служать єпархіальні священники. Проте, ймовірно, це вже особливість самого міста є такою, що тут від його заснування співіснують різні культури та національності, творячи прекрасну мозаїку та місцевий колорит. Зокрема і в парафії служитимуть брати францисканці пліч-о-пліч з єпархіальними священниками. Настоятелем парафії призначений о. Мирослав Карачина OFM, а його вікаріями будуть о. Пасхаліс Рабцевич OFM, також францисканець, та отці В’ячеслав Ковальський і Вітольд Іваніцкі, місцеві єпархіальні священники.

Кожен, хто ділився враженнями, не приховував здивування від того, що це перший такий досвід. Він, безумовно, цікавий та, водночас, дуже цінний.

Під час Святої Меси, яку очолив Єпископ Станіслав відбувся обряд впровадження нового настоятеля: о. Мирослав визнав віру та склав присягу. Нових отців привітали парафіяни та прийняли до парафіяльної родини. На завершення Меси настоятель звернувся до парафіян і сказав, що девізом францисканців є слова: «Мир та добро». І ми, францисканці котрі розпочинаємо служіння в цій парафії, хочемо нести усім саме мир та добро. Міністр Провінції, о. Даниїл Ботвіна OFM подякував Єпископу за запрошення та довіру, а Єпископ в свою чергу подякував братам навзаєм за згоду розпочати нове служіння.

Символічними сьогодні були слова із Євангелія, в яких Ісус говорив про запрошення до праці у винограднику. Хто приймає це запрошення та жертовно працює, той виконує волю небесного Отця. Бажаємо нашим братам сили, радості та задоволення від нової місії для добра Церкви.

Міністр провінції, о. Даниїл Ботвіна ділиться своїми враженнями про подію: наша Провінція має в Україні 16 спільнот, а тепер в Одесі вже буде 17-та присутність.

Автор: Fr Емануїл Сабадах OFM
Фотограф: Анастасія Гаврилюк

Джерело: ORDO FRATRUM MINORUM – ofm.org.ua