Сестра Енн Роуз Ну Тонг із М’янми відома тим, що стала навколішки перед поліцейськими, щоб вони не стріляли в мітингувальників.

Хто ще опинився у списку ВВС?

Жест сестри Енн Роуз Ну Тонг, черниці з М’янми, зробив її відомими на весь світ прикладом відваги в боротьбі за права людини. В обґрунтуванні ВВС сказано, що черниця «стала символом протестів після військового перевороту в М’янмі, коли стала навколішки перед поліцейськими, щоб захистити мітингувальників, які сховалися в храмі…»

«Фото, на якому вона зображена навколішках із розпростертими руками перед поліцейськими, в березні 2021 р. стало у соцмережах вірусним і викликало багато позитивних реакцій», — додали автори списку.

«Сестра Енн Роуз Ну Тонг відкрито говорить про необхідність захисту мирного населення, зокрема дітей. Акушерка за освітою, вона вже 20 років є черницею. Останнім часом сестра служила пацієнтам, хворим на COVID-19, у штаті Качін», — пише ВВС.  

Героїня з М’янми Сестра Енн Роуз Ну Тонг народилася 1975 р. Ще замолоду розпізнала своє чернече покликання і вирішила довірити життя Богу у згромадженні Сестер св. Франциска Ксаверія. Зараз сестра Енн Роуз служить у М’їчині, столиці штату Качін, що на півночі М’янми. Ситуація на півночі країни нестабільна вже десяток років, але військовий переворот, який стався 1 лютого 2021 р., ще більше погіршив її.

Під час демонстрації проти нового уряду військові почали стріляти по мітингувальниках. Тоді сестра Енн Роуз Ну Тонг, стала навколішки, просячи, щоб убили її замість демонстрантів. Так їм вдалося залишитися живими. 8 березня черниця знову стала навколішки, щоб захистити демонстрантів.

Цього разу разом із нею цей жест повторили двоє поліцейських.  

Хто ще зазначений у списку ВВС?

Окрім с. Енн Роуз Ну Тонг, у списку 100 найвпливовіших жінок 2021 р. перебувають, зокрема, Малала Юсуфзай, наймолодша лауреатка Нобелівської премії миру з Пакистану, мікробіолог Наталія Пастернак Ташнер, яку відзначили за діяльність у поширенні наукових знань під час пандемії. У списку також можна побачити кількох представниць Афганістану, які захищають права людини в цій країні після приходу до в ній влади талібів.  

Джерело: credo.pro