У деканальній зустрічі також взяв участь Львівський Митрополит Архієпископ Мечислав Мокшицький.

У Хоросткові 29 травня 2020 р. відбувся день зосередження для духовенства та богопосвячених осіб Чортківського деканату, у році молитов про покликання до священничого та богопосвяченого життя.

День зосередження розпочався Виставленням Пресвятих Дарів. Під час адорації спільно відмовлено Розарій та Літанію до Пресвятої Діви Марії у наміренні духовенства та богопосвячених осіб в Україні, про всі потрібні благодаті для них у виконанні свого покликання; в наміренні миру в світі, особливо на Сході України та про припинення поширення епідемії коронавіруса. Також був час на адорацію у тиші та таїнство Святої Сповіді.

О 12 год. Розпочалася Пресвята Євхаристія під головуванням Метрополита Мечислава Мокшицького. У проповіді Ординарій звернув увагу на особливий час, який зараз переживаємо на Україні, час карантину. Поділився важким досвідом переживання Тридення Пасхального у замкненому храмі, у маленькій спільноті вірних, що по особливому дало змогу відчути і пережити осамітнення, яке пережив сам Господь Ісус, в останні години земного життя.

Далі Архієпископ звернув увагу на те, щоб добре використати час  карантину, на духовне зростання, через молитву, добру книжку, фільм, поглиблену медитацію. Він сказав: “Після кожної бурі повертається сонце, однак щоб його побачити потрібно безпечно перечекати бурю, тобто тривати однодумно на молитві,  підтримувати себе навзаєм у недолі, добрим словом підтримувати надію та виходити на зустріч недолі ближнього”.

На закінчення проповіді Митрополит пригадав слова Святішого Отця папи Франциска: “В актуальній ситуації пандемії,  в якій ми знаходимося, живучи менш чи більш відізольовані, нас заохочують до відкриття наново і до поглиблення цінності єдності, котра охоплює усіх членів Церкви. З`єднані з Христом ми ніколи не є самі, але творимо одне Тіло, Головою якого Він є. Це є єдність котра кріпиться молитвою.” Далі Архиєпископ Мечислав прочитав молитву, папи Франциска, за посередництвом святого Йосифа в різних потребах Церкви, світу і людства, котрою і закінчив проповідь.

На завершення Святої Меси відмовлено молитву святого Йоана Павла ІІ  про покликання. Наступним пунктом зустрічі був спільний обід. Опісля був час на  обговорення поточних питань. На завершення дня зосередження Архієпископ Мечислав Мокшицький усім склав подяку за спільну молитву і зустріч.

Джерело: http://www.rkc.lviv.ua