Візит Кардинала Конрада Краєвського – особливий жест Папи Франциска.

На запрошення Митрополита і Архієпископа Львівського РКЦ Мечислава Мокшицького, у Львові з візитом упродовж 17-18 липня 2020 року перебуватиме представник Ватикану, Папський елемозинарій (розподілювач милостині) Кардинал Конрад Краєвський. Серед головних подій візиту: освячення території будівництва Дому для самотніх та бездомних жінок у Львові, а в другій половині дня – храму св. Йоана Павла ІІ (Львів-Сокільники).

Спершу, о 10:15 Кардинал відвідає кабінет Львівського міського голови, опісля об 11:00 на перехресті вулиць Хлібної-Пимоненка звершить освячення території для будівництва Дому для бездомних та самотніх жінок. Цим будинком опікуватимуться Сестри Альбертинки РКЦ.

Прагнемо, щоб у такому будинку, жінка почувалася безпечно, а також змогла віднайти та розвинути свої таланти, здібності, щоб у майбутньому влаштуватися на роботу. До кожної ми будемо підходити індивідуально, щоб здійснити її мрії, – розповіла сестра-альбертинка Ієроніма Дорота Кондрацька.

Цьогоріч минає 100 років від Дня Народження св. Папи Івана Павла ІІ. Тому дуже символічно, освячення храму св. Йоана Павла ІІ і (Львів-Сокільники) Кардинал Конрад Краєвський звершить саме у 2020 році. Початок освячення о 15:30.

“Іван Павло ІІ під час свого візиту до Львова кілька разів проїжджав тут, де тепер розташовано парафію, названу на його честь.І ця парафія є продовженням справи Папи Івана Павла ІІ і тому не лише вшановує його пам’ять, але діє у двох важливих напрямках: відкриття дверей для Христа (щоб ми стали справді християнами) і нова євангелізація для охрещених і невіруючих. Оскільки осердя нашої парафії свого часу склали саме сім’ї, то також біля храму буде освячено сімейний центр, де плануємо цікаві дошкільні активності для дітей і не лише. А Кардинал Конрад Краєвський був серед тих, хто в останні роки життя Івана Павла ІІ був біля нього поруч, це одна з дуже близьких осіб до Папи– розповів о. Григорій Драус. 

Митрополит і Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький переконаний, що візит Кардинала Конрада Краєвського — це великий жест Папи Франциска:

Кардинал Конрад Краєвський, як Папський елемозинарій приїде сюди до нас, щоб показати також близькість Отця Франциска з нашим народом, нашою Церквою в Україні. Це є великий жест Папи Франциска, а також велика любов Кардинала Конрада Краєвського, який довгі роки був близьким співпрацівником Папи Івана Павла ІІ”.

Довідка. Кардинал Конрад Краєвський народився 25. 11. 1963 в польському місті Лодзі. У 1988 році закінчив Вищу Духовну Семінарію і отримав священичі свячення, а також завершив навчання у Люблінському Католицькому Університеті. Навчався у Папському Літургійному Інституті св. Ансельма та в Папському Університеті св. Томи Аквінського. Доктор богослов`я. Був церемонімейстером архієпископа, а у 1997 р. Святішого Отця Івана Павла ІІ під час його апостольського візиту до Польщі. В 1999 році призначений папським церемонімейстером і отримав Почесного прелата Його Святості. В 2008 році став Капеланом Його Святості. 3.08.2013 року Папа Франциск підніс монсерйора Краєвського до гідності архієпископа, а 20.05.2018 – кардинала.

Кардинал Конрад Краєвський вніс лепту в будівництво Притулку для убогих, який зведено по вул. Мазепи на Збоїщах у Львові.

Джерело: РКЦ