Блаженніший Святослав перебував з візитом у Польщі напередодні.

Під час відвідин Предстоятель УГКЦ очолив вечірню молитву перед чудотворною іконою Богородиці, під час так званого Ясногурського апелю. Крім того, зустрівся з митрополитом Познанським Станіславом Гондецьким, Головою Польської Єпископської Конференції, а також із Радою єпархіальних єпископів ПЄК. У межах візиту підписано «Інтенційного листа про бажання та потребу неустанного поглиблення діалогу та поєднання».

«Ми хочемо висловити щиру волю до продовження діалогу та бажання ще глибшого примирення між нашими Церквами. Ми хочемо дивитися на свою історію в євангельському дусі, тобто і в любові, і в прощенні, і в правді, без якої неможливий будь-який справжній діалог», – йдеться у документі, який спільно підписали Голова Польської Єпископської Конференції та Глава УГКЦ.

В інтенційному листі також йдеться про бажання сторін поглибити взаємні знання про традиції та історію один одного, особливо серед молодого покоління. Пропонується це робити через молитовні зустрічі, урочисті святкування Євхаристії в римському та візантійсько-українському обрядах, паломництва до відпустових місць, важливих для обох Церков, а також через симпозіуми й інші наукові заходи.

Вони зауважують, що Блаженніший Любомир Гузар та святий папа Іван Павло ІІ відіграли важливу роль щодо покращення стосунків між польським та українським народами, оскільки завжди свідчили про силу прощення, примирення й діалогу як запоруку добрих взаємин і загоєння ран минулого між Польщею й Україною.

Джерело: http://news.ugcc.ua