Конгрегація доктрини віри видала документ, в якому наголошує, що згода на отримання Тіла Христового протестантами в даний час неможлива. Це реакція на повідомлення глави німецького єпископату, який хотів би запровадити інтеркомунію у своїй країні наступного року.

На початку вересня голова Німецької єпископської конференції єпископ Георг Батцінг оголосив про запровадження інтеркомунії у Німеччині. Ієрарх заявив, що вже навесні 2021 року в його країні набудуть чинності нові рішення, які дозволять протестантам приймати Тіло Христове, а католикам – повною мірою брати участь у Євангельській вечері. Батцінг пояснив, що це було зроблено на підставі документу, розробленого групою католицьких та протестантських теологів восени 2019 року.

Однак виявляється, що Святий Престол не погоджується з цією концепцією. Щойно виданий спеціальний документ Конгрегацією доктрини віри, яку очолив кард. Луїс Ладарія Феррер. Конгрегація звернулася з листом особисто до єпископа Георга Батцінга. У ньому він пише, що сьогодні відмінності у розумінні Євхаристії та священицького служіння католиками та протестантами величезні, а це означає, що спілкування неможливе. Конгрегація також написала, що неможливо для людей приймати рішення про індивідуальне сумління у випадку інтеркомунії.

Ватикан також звертає увагу на екуменічний вимір питання взаємодії; прийняття протестантів до Євхаристії спричинило б серйозні труднощі у діалозі з православною церквою – і не лише в Німеччині. Отже, рішення Німеччини про інтеркомунію мало б негативний вплив на всю Церкву.

Конгрегація також наголошує, що німецькі документи щодо допущення протестантів до Євхаристії недооцінюють міцність зв’язку між Євхаристією та належністю до Католицької Церкви. Конгрегація посилається на вчення Другого Ватиканського Собору, яке, згідно з традицією Церкви, виключає інтеркомунію. Нарешті, Конгрегація зазначає, що проблема Євхаристії, особливо питання реальної присутності та її жертовного характеру, вимагає подальшого теологічного вивчення, а також узгодження позицій щодо питання священства.

Невідомо, якою буде реакція Німеччини на документ Ватикану. Ймовірно, це питання буде детально обговорено під час зустрічей представників Конгрегації доктрини віри та Єпископату Німеччини.

У 2018 році після тривалих переговорів між Ватиканом та Німеччиною в Німеччині були видані неформальні настанови, які дозволяли давати Святе Причастя протестантам, які були одружені з католиком. Настанови були особисто схвалені Папою Франциском. Вже тоді Конгрегація доктрини віри застерігала від надання інтеркомунії будь-якої юридичної форми, наводячи ті самі аргументи, що й сьогодні: різниця у розумінні Євхаристії та священства, взаємозв’язок між Євхаристією та належністю до Церкви, діалог з Православною Церквою.

Повідомляє rodyna.org.ua з посиланням на Polonia Christiana

Джерело: РКЦ.