Поговорили про проведення Екуменічного соціального тижня, Року культури та формування об’єднаної територіальної громади.

Про це інформує CREDO.

Інститут екуменічних студій УКУ, який є головним ініціатором та організатором Екуменічного соціального тижня, вирішив цьогорічний форум присвятити питанням екології, адже це спільна проблема і Церков, і держави. Увазі присутніх було представлено програму заходів і список запрошених спікерів та високоповажних гостей, на чию присутність організатори сподіваються.

Серед них — Пітер Тарксон, президент Папської ради у справах справедливості та миру. Своєю чергою, влада Міста Лева запросила до участі Константинопольського патріарха Варфоломія, знаного як «зелений патріарх» завдяки своїй активній позиції щодо захисту довкілля.

Також керівництво Інституту екуменічних студій висловило сподівання на активну підтримку, пропозиції, конструктивні зауваження та допомогу в організації цієї події як з боку міської влади, так і присутніх єпископів.

Щодо програми Року культури відповідне управління Львівської міської ради попросило про підтримку і благословення владик на проведення так званої «Довгої ночі церков». Планується, що у 149 храмах міста одночасно відбуватимуться концерти класичної музики та тематичні світлові шоу за участі 2000 музикантів.

Мер Садовий представив мапу створення ОТГ, переваги такого кроку для мешканців сіл. Також він звернувся до єпископів із проханням підтримати цю ініціативу і донести інформацію до вірян, які є мешканцями населених пунктів, що мали б увійти до агломерації.

На завершення мер подякував єпископам за їхню працю, служіння й активну участь у міських заходах, та запропонував створити традицію спільного читання Божого Слова у капличці мерії. До цього читання могли би долучатися не лише працівники міськради, але й усі охочі.