Участь взяв Архієпископ Мечислав Мокшицький.

У 100-ту річницю від дня народження св. Йоана Павла ІІ, а саме 25 липня цього року, Архієпископ Мечислав Мокшицький передав мощі Святого Йоана Павла ІІ парафії Св. Петра Алькантари та св. Антонія Падевського у Венгрові.

Архієпископ зазначив, що з великою радістю прийняв запрошення єпископа Петра Савчук та о. настоятеля Ромуальд Косека на інтронізацію мощей св. Йоана Павла ІІ. В гомілії львівський митрополит поділився спогадами про святого, з яким він співпрацював останні десять років Його життя. Як зазначив архієпископ:

“Св. Йоан Павло II був винятковою людиною, (…) він міг дивовижним чином впливати на інших. Коли ми стояли біля нього, ми могли відчути спокій, у нас було почуття безпеки і доброти ». Митрополит наголосив, той, хто зустрівся з ним, міг помітити його глибокий союз з Богом”.

Львівський митрополит наголосив, що Йоан Павло ІІ – це, перш за все, людина. – Він постійно думав про іншу людину. Звідси його вчення про захист життя, право на працю, свободу та солідарність – наголосив він. Він додав, що особливо піклувався про дітей, підлітків, людей похилого віку. Все життя і поведінка Святішого Отця вражали. Наприкінці архієпископ Мокшицький закликав вірних слідувати за св. Йоаном Павлом ІІ до святості.

У церемонії взяли участь священики, які працюють в Дрогічинській дієцезії на чолі із ординарієм єп. Петром Савчуком. Староста Антоні Дідич. Були також представники урядової влади, в тому числі сенатор Республіки Польща Марія Коц та міністр канцелярії, повноважний польської діаспори та поляків за кордоном, Ян Дз’дзічак, директор департаменту співпраці з польською діаспорою та поляками за кордоном Ян Бадовський, народний депутат Мацей Гурський, віце-президент правління Фонду «Лото», Томаш Ойдин, органи місцевого самоврядування з Венґрова: Ева Бештак, заступник міського голови Венгрова, Галина Улінська та мер Лохова Роберт Гола шевський.

Урочиста церемонія вручення мощей є частиною плідної співпраці, яка роками здійснювалася між Львівською архідієцезією та монастирем. Виразом цього є, між іншим транскордонний проект.

Текст та фото – Моніка Канабродцка.