1 липня 2020 року в місті Дубно Рівненської області відбувся виїзд Новіційної школи богопосвячених осіб УГКЦ.

До місцевої греко-католицької парафії Вознесіння Господнього прибули й брати василіяни – Новіціат з Крехова, зі своїми отцями: соцієм Іваном Петришаком, ЧСВВ, економом Піо Павликом, ЧСВВ, отцем Ігнатієм Москалюком, ЧСВВ. Зі Згромадження Найсвятішого Ізбавителя був присутній брат новик Ігор Ножиш.

Жіночі спільноти представляли сестри василіянки, сестри студитки, сестри Згромадження Пресвятої Родини, сестри Згромадження св. свящ. Йосафата, сестри Згромадження св. Йосифа Обручника.

Урочисті заходи розпочалися в храмі Вознесіння Господнього з Божественної Літургії, яку очолив отець адміністратор Андрій Коваль у спів служінні із отцями Чину Святого Василія Великого. Головною ідеєю в проповіді отця пароха було: чого очікує Церква від богопосвячених осіб у сучасному світі.

Після Служби Божої у цьому ж храмі почалося представлення братами і сестрами свого Чину чи Згромадження. З вступним словом виступила Заступниця голови Патріаршої Комісії у справах монашества нашої Церкви василіянка сестра Магдалина Витвицька, ЧСВВ. Кожен доповідач розповів про засновника свого Чину чи Згромадження, його харизму та коротку історію.

Опісля було покладено квіти до пам’ятників жертв Голодомору та Небесної сотні.

Згодом отці, брати та сестри смачно пообідали та вирушили оглядати замок, острів на річці Іква вступили до місцевого Римо-Католицького храму св. Івана Непомуки. Отець парох розповів історію своєї святині, наголосивши на тому, що у ній відбулося Євхаристійне чудо. Із монстранції з Євхаристійним Ісусом вийшло два промені світла і присутні близько двохсот людей бачили сіяючу постать Спасителя. 

Для всіх учасників з’їзду цей день завершився оглядом ще однієї пам’ятки історії України – Тараканівської військової фортеці, а точніше – цілим військовим містечком з XIX ст. – нині званої як «Форт». Ці споруди брати і сестри розглядали протягом двох годин, слухаючи цікаві розповіді історика-науковця.

Перед самим від’їздом отець Ігнатій Москалюк, ЧCВВ дав духовну науку. Додому брати та сестри повернулися вечором, переповнені приємними враженнями від побаченого та почутого.

Джерело: http://monashestvo.org.ua/