Очолив її єпископ Віталій Кривицький SDB, ординарій Київсько-Житомирський.

ЙОГО ПРЕОСВЯЩЕНСТВО ЄПИСКОП ВІТАЛІЙ КРИВИЦЬКИЙ, ЄПИСКОП ОРДИНАРІЙ КИЇВСЬКО-ЖИТОМИРСЬКОЇ ДІЄЦЕЗІЇ


З глибоким жалем я прийняв звістку про смерть Єпископа Яна Пурвінського, Єпископа емерита Київсько-Житомирської Дієцезїї.
Єднаючись в молитві з Вами, Ваше Преосвященство, а також з усіма вірними в Україні, а особливо в Київсько-Житомирській Дієцезії, дякую Богу за життя та апостольське служіння цього вірного свідка Євангелія.
З вдячністю згадую Його багаторічну пастирську працю – спочатку в улюбленій ним Латвії, а потім в Україні, яка стала для нього другою Батьківщиною.
Єпископ Ян став турботливим та люблячим батьком не тільки для вірних Житомира, але також для безлічі християн, котрі прибували до нього з різних куточків колишнього Радянського Союзу, щоб отримати Божу Благодать у Святих Таїнствах та його мудрі настанови і батьківську розраду.
Він виховав не тільки багато священиків і богопосвячених осіб, але і цілі покоління віруючих. Завдяки його пастирській ревності були відновлені структури Житомирської, а згодом Київсько-Житомирської Дієцезії, відроджені і побудовані нові храми та каплиці, а також повстала Вища Духовна Семінарія у Ворзелі.
Достойною пам’яті є його смирення та терпеливість у несінні хреста хвороб, яким він був обтяжений протягом багатьох років.
«Отець Ян», як любляче називали його вірні, залишив у їхніх серцях гідне свідоцтво людяності, доброзичливості, щирості, радості, побожності, відповідальності за Церкву та глибокої довіри до Бога. Нехай Воскреслий Христос, Якому світлої пам’яті Єпископ Ян посвятив своє життя, прийме його до Своєї слави.
Вам, Ваше Преосвященство, усім хто бере участь у заупокійній Святій Месі, присутнім Єпископам, Родині Спочилого, Божому Людові Київсько-Житомирської Дієцезії від щирого серця благословляю: в ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

Ватикан, 7 квітня 2021 року

Франциск, Папа

Єднаючись зі Святішим Отцем в молитві, також від себе висловлюю вирази співчуття, молитовної пам’яті та єдності з вами, Ваше Преосвященство, та з усіма вірними в Київсько-Житомирській Дієцезії.

П’єтро Кард. Паролін Державний Секретар

Я також дозволяю собі приєднати мій покірний голос до висловів, сформульованих Святішим Отцем і Кардиналом Державним Секретарем, поновлюючи співчуття від мого імені та від цього Папського Представництва, запевняючи у молитві за душу покійного єпископа Яна Пурвінського, що на зразок Доброго Пастиря провадив та товаришував віруючим в дорозі до Небесного Отця у важливий історичний час для Католицької Церкви в Україні.

Охоче користуюсь нагодою, щоб поновити свою глибоку повагу, щиро відданий,

Вашому Преосвященству

Монс. Себастіано Санна
Тимчасово Повірений у Справах

https://www.youtube.com/watch?v=1Q-WY3rxQL0