Простір планують створити у будівлі, що належить Згромадженню Найсвятішого Ізбавителя (Редемптористи) у Львові, що на вулиці Івана Франка, 58 – неподалік храму Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ. А поблизу діятиме простір для розвитку дітей з аутизмом, психологічна порадня та кав’ярня. 

 Приміщення редемптористам передав митрополит Андрей Шептицький для служіння та втілення місії. Після ліквідації УГКЦ тут діяло кафе, а згодом будівля зовсім занепала. Передали територію згромадженню вже в аварійному стані. Щоб повернути будівлі належний стан і стартувати роботу Центру, організатори очікують результатів архітектурного конкурсу. 

Співорганізатор проєкту та заступник голови проєктної групи отець Роман Лагіш розповідає, як виглядатиме такий простір і чим він унікальний. 

“ Центр соціальних інновацій – місце перетину благодійсності та благодійників – тих, хто може допомогти і кому потрібна ця допомога. Це простір для втілення перспективи соціальних підприємств.  Тут працюватимуть фахівці-психотерапевти, буде простір, де діти взаємодіятимуть із дітьми з певними вадами розвитку. Також працюватиме кав’ярня, у якій зможуть працювати випускники Професійного центру св. Івана Боско чи для тієї молоді, які шукає робочого досвіду. Адже, залишивши нам цю землю, Андрей Шептицький постановив, щоб редемптористи служили Господу і творили добрі справи”,  – ділиться отець Роман Лагіш. 

У Центрі діятиме психологічна порадня, яку створять  за досвідом австрійських редемптористів. Як зізнаються організатори, такий простір стане унікальною інновацією й успішним досвідом у Львові.

“ Порадня  – це розмовниця, яка діє при храмах й монастирях, яка особливо поширена в Австрії. Це простір для спілкування між людиною й спеціалістом вузького профілю, зокрема психолог, психотерапевт тощо. Відтак віряни та всі охочі зможуть проконсультуватися щодо своїх потреб, переживань та своїх проблем. Крім того, новацією для нашого міста буде те, що тут зможуть працювати люди з вадами розвитку, зокрема “сонячні люди”. Сьогодні такий досвід активно практикують у Європі і  є доволі успішним, тому плануємо втілити такий проєкт і у Львові”, – додає отець Роман. 

Джерело: Духовна Велич Львова