29 і 30 липня в Луцьку перебували черниці зі Згромадження сестер францисканок сім’ї Марії.

Зараз делегація сестер відбуває паломництво місцевостями, пов’язаними із життям варшавського архієпископа Зигмунта-Щенсного Фелінського, їхнього засновника. Мета подорожі – село Дзвинячка (зараз Борщівський район Тернопільської області), де колись працював і був перепохований архієпископ.

Яніна Кєрстан, настоятелька Згромадження сестер францисканок сім’ї Марії, розповіла, що до Другої світової війни на українських землях їхнє згромадження нараховувало 90 осередків. Зараз є лише дві спільноти – у Бібрці і Самборі на Львівщині.

Сестри роздумують над тим, чи не відкрити ще один осередок у важливому для Згромадження місці – Дзвинячці. Храм, який збудував їхній засновник, знаходився останнім часом у жалюгідному стані – руїни, всюди валялися пляшки і сміття, видно було вульгарні написи на стінах. Сестри розпочали старання, аби костел повернули законному власнику. Зараз там уже прибрано, розпочалися ремонтні роботи. Черниці привезли пам’ятну таблицю з іменами 34 монахинь, які померли за роки існування монастиря у Дзвинячці і спочивають там на місцевому кладовищі.

На запитання, що найбільше сподобалося в Україні, адже майже всі черниці були тут уперше, Мати Яніна відповіла: «Коли ми бачимо місцеві реалії і торкаємося цих місць, де був наш засновник, то ми дійсно повертаємося відновленими. І особливим знаком на цих землях для нас є відкритість людей – хоч існують величезні різниці у віровизнанні та мові, їхня щирість і сердечність просто вражають».

Джерело: http://www.rkc.lviv.ua