Новий орган, що отримав статус юридичної особи згідно з канонічним і ватиканським законодавством, координуватиме молитовний рух, який зродився як «Апостольство молитви» й сьогодні поширений на всіх континентах.

У четвер, 3 грудня 2020 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск підписав власноручне розпорядження про створення як канонічної та ватиканської юридичної особи Фундації «Всесвітня мережа молитви Папи», з осідком у Державі-Місті Ватикані, завданням якої є координувати та надихати молитовний рух, наділивши його «структурою, пристосованою до часу, в якому живемо».

«Кілька років тому я установив Всесвітню мережу молитви Папи як Папську Організацію, аби підкреслити універсальний характер цього апостоляту та необхідність нас усіх молитися дедалі більше та зі щирим серцем», – читаємо в документі, підписаному Святішим Отцем, в якому вказується, що новостворена фундація керуватиметься затвердженим того ж дня статутом.

У повідомленні Ватиканського прес-центру зазначається, що організація й надалі ввірена проводові Товариства Ісусового, а її міжнародним директором Папа призначив єзуїта о. Фредеріка Форноса.

У преамбулі до статуту, який набере чинності 17 грудня 2020 року на трирічний випробувальний термін, нагадується про те, що Всесвітня мережа молитви Папи розвинулася із ініціативи, відомої як «Апостольство Молитви», що зродилося у Франції 1844 року й спочатку було розраховане на молодих єзуїтів на початковому етапі формування, але швидко поширилася як молитовний апостолят на підтримку місії Церкви, а 1915 року виникла молодіжна гілка, відома сьогодні як Молодіжний Євхаристійний Рух.

Особливістю руху є поширення та молитва в намірах, які Святіший Отець пропонує на кожен місяць. В рамках нещодавно проведеної реформи, Папа Франциск забажав, аби ця організація отримала статус Папської, тож якщо в минулому «Апостольство Молитви» сприймалося як місія Апостольської Столиці, довірена Товариству Ісуса, тепер, як Всесвітня мережа молитви Папи, зберігаючи свій зв’язок з Єзуїтським Орденом, вона відкривається на вселенський вимір.

Мережа, як зазначається в статуті, відкрита для кожного католика, який прагне «пробудити, оновити та жити місіонерським характером, що випливає з його хрищення». Її підвалинами є «духовність Ісусового Серця», пропонуючи членам шлях, завдяки якому почуття та дії «наслідуватимуть Христове Серце в місії співчуття до світу». Фундація підпорядкована безпосередньо владі Святішого Отця, який управляє нею через Державний Секретаріат, враховуючи історичне доручення проводу «Апостольства Молитви» від самих його початків Товариству Ісуса.

Джерело: РКЦ.