У монастирі сестер Чернечої родини Воплоченого Слова.

Сучасний український іконописець з Чернігова Тарас Марків упродовж десяти днів проводив лекції та практичні заняття з іконопису в Бурштинському монастирі Сестер Служебниць Господа і Діви з Матара Чернечої родини Воплоченого Слова.

На щоденних заняття були присутні монахині, дві їмості та двоє місцевих дівчат, які з захопленням слухали глибокі пояснення майстра про мистецтво створення ікон. У вихідні Тарас Марків провів кілька ознайомчих занять з дітьми різного віку, які щотижня відвідують Катехитичну школу св. Йосифа, що діє при Бурштинському монастирі.

«Дуже вражає, як він говорить про ікону, – говорить м. Марія Сліз, настоятелька Контемлятивного монастиря св. Софії Премудрості Божої, – зокрема про  ікону східної традиції, де все продумано до найменших деталей, до найменшої лінії, немає нічого зайвого, все має своє місце. Тарас Марків пояснював нам, що «в східній іконі, все, що зображується, рухається до нас, і воно приходить до нас, в наш час і простір, і таким чином створюється взаємодія з глядачем. Завдання будь-якого іконописця вміти створити цю взаємодію».

Разом із майстром учасники Школи іконопису вчилися «читати ікони», а також пробували самі малювати.

«Для мене було справжнім відкриттям, як в іконописі створюється взаємодія за допомогою світла. У натуралістичному зображенні спочатку закладається світлий колір, потім за допомогою темного створюється об’єм, відповідно створюється рух від нас в глибину. У східній іконі закладається спершу темний теплий, а потім перше, друге, третє світло. Від нас не віддаляється нічого, за допомогою цього світла фігура рухається до нас. Щоб створився цей рух, всі ці світла іконописець має правильно розмістити на площині», – поділилася враженнями с. Марія Софія.

Тарас Марків відкрив сестрам чимало таких таємниць іконопису, звертаючи їхню увагу, що ікона повинна виражати думку, що Церква – це єдність у Христі.

«Для нас, християн, Христос і святі справді існують, вони живі, вони не забуті, вони не просто жили колись, вони є і тепер», – наголошував Тарас Марків.

Додамо, що на території монастиря сестер у Бурштині зараз триває спорудження храму Святої Софії Премудрості Божої. Сестри шукають меценатів, щоб до зими накрити святиню. Звісно, в подальшому постане потреба внутрішньої оздоби та розпису церкви, тому вони шукають фахівців і дуже раді, що Бог познайомив їх з іконописцем, від якого почерпнули багато цікавого та корисного.

Джерело: УГКЦ.