Безуспішним виявилося чергове відкрите звернення настоятеля Дому Ордену Братів Менших (Бернардинів) у Гусятині о. Михайло Багінського OFM до депутатів сесії Гусятинської селищної ради об’єднаної територіальної громади з проханням зняти з офіційної реєстрації в монастирському комплексі цивільних осіб, котрі вже багато років не живуть за цією адресою і не мають жодного відношення до монашої спільноти і парафії св. Антонія. Аналогічні звернення францисканець скерував також до правоохоронних органів.

Отець Михайло Багінський OFM, котрий є теж настоятелем парафії, вже вкотре докладно пояснив депутатам і правоохоронцям, що Тернопільська обласна рада народних депутатів своїм рішенням від 5 березня 1992 р. передала у власність релігійній громаді весь монастирським комплекс XVII ст. як цілісний майновий об’єкт, включно з непридатними для житла руїнами.

За радянської влади у келіях обладнали відомчий гуртожиток, де були прописані вселені там особи, зокрема сім’ї. Після ліквідації гуртожитку й прописки в Україні Гусятинська селищна рада продовжує вважати, що місцем реєстрації колишніх його мешканців надалі є зруйновані монастирські приміщення, які держава передала у власність францисканцям. Свого часу гусятинські чиновники навіть зареєстрували новонароджену дитину в чоловічому францисканському монастирі, бо ж «за місцем проживання мами».

Отець Михайло Багінський OFM не виключає, що, якщо Гусятинська селищна рада не зніме з реєстрації псевдо-мешканців в руїнах монастиря, а місцеві правоохоронні органи надалі «не бачитимуть порушень», то францисканцям доведеться звернутися з позовом до суду.

Францисканці разом із парафіянами наполегливо відновлюють бароковий храм і сповнені бажання відбудувати весь бернардинський монастир, що є унікальною сакральною пам’яткою національного значення.

Джерело: РКЦ

Автор: Костянтин Чавага.