У вівторок, 29 вересня, у свято Святих архангелів Михаїла, Рафаїла та Гавриїла було урочисто впроваджено реліквії блаженного Роландо Ріві до каплиці Митрополичої Вищої Духовної Семінарії – італійського семінариста, мученика.

Він 13 квітня 1945 року прийняв катування та смерть від рук комуністичних партизанів лише за те, що з глибокою ревністю визнавав свою відданість Христу і Його Церкві.

Урочисту месу очолив Його Високопреосвященство Архієпископ Мечислав Мокшицький Львівський Митрополит, який сьогодні також дякував Богу за благодать єпископства у 13 річницю свячень. Під час своєї проповіді Архіпастир наголосив семінаристам, що дуже важливим є не цуратися своєї віри, як це чинив чотирнадцятилітній Роландо, носячи сутану, незважаючи на небезпеку бути вбитим.

Джерело: сем. Мар’ян Вовк

Довідка:

Роландо Ріві, повне ім`я – Роландо Марія Ріві (італ. Rolando Rivi, 7 жовтня 1931, Кастелларано, Італія – 13 квітня 1945 року Монк, Італія) – католицький блаженний, мученик, семінарист, вбитий італійськими партизанами.

Восени 1942 року Роландо Ріві вступив до семінарії, навчання в якій він був змушений залишити в 1944 році через німецьку окупацію. Повернувшись додому, Роландо Ріві, незважаючи на те, що антиклерикальні настрої посилилися, весь час носив сутану. 10 квітня 1945 року Роландо Ріві був схоплений італійськими партизанами. Після трьох днів знущань і тортур Роландо Ріві був розстріляний в лісі в околицях Палагано. 14 квітня 1945 його тіло забрали родичі і поховали в Монк.

29 травня 1945 року тіло Роналдо Ріві перепоховано на кладовищі при церкві святого Валентина. 26 червня 1997 мощі Роналдо Ріві були перенесені до церкви святого Валентина.

7 січня 2006 архієпископ Модени почав процес беатифікації Ріналдо Ріві. У травні 2012 року ватиканська комісія визнала смерть Ріналдо Ріві мученицької. 28 березня 2013 року Конгрегація оприлюднила декрет про визнання мучеництва Ріналдо Ріві і оголосила його «Слугою Божим».

5 жовтня 2013 року представник Святого Престолу префект Конгрегації в справах канонізації святих, кардинал Анджело Амато беатифікував Ріналдо Ріві під час Святої Меси, яка проходила в Модені в Палаці спорту.