Сьогодні, 24 червня 2021 року, у Львівській міській раді відбулась урочиста Академія до 20-ліття візиту св. Йоана Павла ІІ до України.

В академії взяли участь ієрархи, духовенство, монашество, а також миряни, які організовували безпосередньо візит Святішого Отця.

Розпочалась академія о 9:30 у великій сесійній залі Львівської міської ради. Архієпископ Мечислав Мокшицький, який був секретарем Йоана Павла ІІ

“Коли у 2001 році Святий Йоан Павло ІІ приїхав з візитом в Україну, він був першим Папою і поки що єдиним, який відвідав наш край. Це була велика подія для мешканців України, яка підтвердила їхні зв’язок з Європою. Візит Папи звернув увагу всього світу на нашу країну і пригадав її болісну і важку історію, складний шлях до свободи, а водночас – різноманіття культур та національностей”, – сказав він.

Генеральна консулка Республіки Польща у Львові, п. Еліза Дзвонкевіч сказала:

“То був такий час, коли дуже потрібне було відродження духовне на тих землях, які перебували тривалий період під комуністичним режимом. Візит Папи змінив Україну, змінив нас всіх. Йоан Павло ІІ був і є для мене патроном і дороговказом, який показує у якому керунку мають іти Польща і Україна”.

В програмі події був також круглий стіл “Україна вітає Папу – 20 років опісля” та академічна сесія “Папа слов’янин і Україна”, під час якої єпископ-помічник Едуард Кава виголосив реферат на тему: «Україна в навчанні Йоана Павла II», де зазначив:

“Завдяки співіснуванню вже впродовж тисячі років на наших територіях релігійної традиції Сходу і Заходу, св. Іван Павло II у своїх промовах багато разів називав Україну “Лабораторією віри”. Він з радістю згадував свою подорож, особливо звершення Євхаристії в латинському та візантійському обрядах, стверджуючи, що це було переживання літургії “обома легенями”.

До події долучились керівництво міста та області, науковці, священники різних конфесій. Відбулось також спецпогашення тематичної марки яку Укрпошта присвятила 20-річчю візиту святого Папи до Львова.