У четвер 24 червня 2021 р. бр. Теодосій Михайло Онисько, ЧСВВ, із Провінції Св. Миколая в Україні, склав довічну чернечу професію.

Вічні обіти послуху, чистоти й убожества бр. Теодосій склав під час урочистої Божественної Літургії у храмі Малоберезнянського монастиря св. Миколая на руки делегата протоархимандрита Василіянського Чину Св. Йосафата о. Ґенезія Віомара – о. Франціска Ониська, ЧСВВ, протоігумена Провінції Св. Миколая, у присутності численних ієромонахів і братів василіян, які прибули з різних монастирів обидвох провінцій Чину в Україні, й родини.

Чин професії довічних обітів розпочався після малого входу Святої Літургії, – під час якого бр. Теодосій, у супроводі двох співбратів, підійшов до святих дверей іконостасу, – співанням тропаря «Обняття Отця відкрити мені поспіши…». Зробивши три доземні поклони, брат ліг хрестовидно на долівку, після чого був покритий чорним полотном із зображення Христового хреста, на знак відречення і смерті для світу.

Після цього відбувся діалог з протоігуменом, під час якого бр. Теодосій заявив про своє рішуче бажання скласти довічну чернечу професію у Василіянському Чині, у присутності ангелів і людей. Тоді бр. Теодосій виголосив на колінах перед престолом Господнім, поклавши руку на Євангеліє, формулу довічних обітів послуху, чистоти й убожества.

Після молитов відбулося постриження новопрофеса і вручення йому парамана, нагрудного хреста, мантії, які він надягнув на себе, а також запаленої свічки.

На завершення чину професії о. протоігумен, священнослужителі і брати привітали бр. Теодосія, після чого продовжилася Божественна Літургія.

Протоігумен о. Франціск виголосив проповідь з нагоди цієї визначної для василіянської чернечої спільноти події. У молитві на її завершення він подякував Богові за дар покликання брата Теодосія і попросив витривалості й постійності на цій дорозі чернечого життя в наслідуванні Ісуса Христа.

На закінчення Св. Літургії усі заспівали молитву за Україну а також «многоліття», які виголосив о. протоігумен бр. Теодосію та його батькам, після чого новопрофес мав слово подяки своїм співбратам-василіянам та родині.

Джерело: http://osbm.info