«Трагедія 1932-1933 років» – таку виставку 21 листопада відкрили у Львові в Митрополичій курії. Благословив захід єпископ Мечислав Мокшицький.

Ця виставка присвячена 86-тій річниці Голодомору в Україні.

Архієпископ Мечислав Мокшицький зазначив, що це вже чергова виставка в приміщенні Курії, яку організовує ГО «КонтрФорс». Митрополит привітав присутніх, зокрема єпископа-помічника перемиського Станіслава Ямрозека, єпископа-помічника львівського Едуарда Каву, професорів-теологів з України та з Польщі, організаторів виставки, а особливо її автора – художника Вадима Молчанова. Торкаючись висвітленої в графіці теми Голодомору в Україні, архієпископ Мечислав Мокшицький зазначив, що такі трагічні події виникають тоді, коли людина або система відкидає Бога і пробують будувати суспільство, державу без Господніх заповідей. «Знаємо які страждання приніс Голодомор – мовив Його Ексцеленція. – Можемо тільки собі уявити, яким був цей біль, ця трагедія і до яких вчинків це приводило людей». Архієпископ Мокшицький висловив сподівання, що виставка творів Вадима Молчанова спонукатиме відвідувачів експозиції до медитацій і до молитви, щоби таке більше не повторилося.

Своїми думками поділився альбертинець бр. Бернард. Висловив радість, що в львівському Притулку для убогих є митець, котрий не марнує свій талант.

Вадим Молчанов розповів, що сюжети представлених на виставці графічних творів здебільшого навіяні його бабусею, котра пережила Голодомор. Щиро дякував організатор виставки, підкресливши, що в своєму нелегкому житті зустрів хороших людей. «Митець повинен творити не залежно від того, чи йому заплатять, бо винагорода і визнання прийдуть потім від Бога» – сказав Вадим Молчанов.

Архієпископ Мечислав Мокшицький подарував художнику розарій від Святішого Отця Франциска.

Джерело: http://www.rkc.lviv.ua