18 липня 2020 року у василіянському монастирі в Погоні біля Івано-Франківська під час Божественної літургії шестеро ченців склали довічні обіти.

Службу Божу очолив Протоігумен о. Йоан Школик, ЧСВВ. Брати Партеній Гриник, Тадей Корень, Микита Овчар, Даниїл Галяс, Кароль Семкович та отець Климентій Шувар, поклавши руку на святе Євангеліє, склали довічні обіти убожества, чистоти та послуху.

Протягом довгих семи років ченці готувалися до цього кроку, яким вони остаточно приєдналися до Василіянського чину, проходячи випробовування та навчання – вступне випробовування, новіціят, навчання в семінарії тощо. Настоятелі чину теж за цей час різнобічно вивчають, чи готові молоді ченці до цієї події. Після складення довічних обітів ченці стають повноправними членами Василіянського чину і можуть приймати свячення та брати участь у внутрішніх виборчих процесах.

У проповіді о. Протоігумен наголосив, що, за словами папи Венедикта XVI, завдання богопосвячених осіб – виявляти людям Бога і промовляти правду. Бог кличе тих, кого сам хоче, щоб вони стали світлом для світу. Чернечий шлях нелегкий, але з Божою допомогою ми можемо подолати всі перепони на цьому шляху. Наприкінці о. Протоігумен закликав молитися за ченців, щоб вони у своєму покликанні вірно наслідували Христа.

У Божественній літургії теж взяли участь Провінційний Вікарій о. Веніамин Чернега, Провінційний Радник о. Павло Федусів, Ректор ВІФБС о. Пантелеймон Трофімов та багато інших василіянських ієромонахів, священників, ченців та вірних.

На завершення з подячними словом звернувся брат Кароль Семкович.

Сердечно вітаємо отця Климентія, братів Партенія, Тадея, Микиту, Даниїла та Кароля, які стали повноправними ченцями чину святого Василія Великого та бажаємо рясного Божого благословення у монашому служінні та праці в Божому винограднику.

Джерело: https://osbm.in.ua/