З 5 до 10 березня в монастирі отців кармелітів міста Снагов у Румунії відбудеться 18-та Асамблея Союзу європейських Конференцій вищих настоятелів (UCESM).

Союз європейських Конференцій вищих настоятелів об’єднує 39 національних Конференцій, які представляють вищих настоятелів апостольських релігійних інститутів 28 європейських країн, тобто близько 250 000 богопосвячених осіб.

Формально UCESM заснований в листопаді 1981 року на першій генеральній асамблеї в Римі з метою допомагати нести свідчення богопосвячених осіб у різних країнах, сприяти співпраці, встановлювати контакти з конференціями єпископів, представляти богопосвячених осіб там, де це необхідно.

Тема 18-ї Асамблеї: «Розшири місце твого намету!» (Іс 54,2). Ітиметься про поточні зміни, пов’язані з міграцією та інтеграцією, як у монаших спільнотах, так і в громадянському суспільстві.

Також під час Асамблеї обиратимуть нового президента Союзу європейських Конференцій вищих настоятелів.

В Асамблеї братимуть участь і українки, представниці богопосвячених осіб РКЦ: с. Олена Бись CSA, голова Конференції вищих настоятельок України РКЦ, с. Анна Заінчковська FMA, радниця та секретарка Конференції. Також представники богопосвячених осіб УГКЦ: о. Роман Лагіш ЧНІ, секретар Ради вищих настоятелів УГКЦ, с. Валентина Рябушко, ЗСМ св. Вінкентія – заступник Голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ.

У  вівторок, 6 березня, українські сестри матимуть півгодинну доповідь про ситуацію в нашій країні, а також про служіння сестер у “сірій зоні” у співпраці з Християнською службою порятунку.

c. Анна Заінчковська FMA

Джерело: http://kmc.media