Початок 2022 року в Генеральній Курії наповнений голосами сестер із різних країн, а молитви та колядки звучали тут різними мовами. На запрошення м. Марчели Рункан та Генеральних Дорадниць до Рима приїхали сестри, які входять у Комісію міжкультурності Чину.

Ця Комісія покликана сприяти втіленню візії Генеральної Капітули та розвитку міжкультурності на різних площинах.До сестер з Румунії, Хорватії та України, які безпосередньо присутні на зустрічі, доєдналися сестри з Аргентини та США через zoom.

У перший день роботи Комісії своїм вступним словом сестер надихнула м. Марчела Рункан, запропонувавши роздуми на уривком із книги Ісуса Навина.

Вона роздумувала в новому році роботи Комісії про три зупинки, на яких потрібно зосередитися: – уміння зануритися у глибини; – побачити новими очима нове; – уміння слухати.С. Еммануїла Вішка, Генеральна Вікарія, запросила членів Комісії поглибити бачення, ким ми є як особи, як сестри, а також ким ми є в Чині.

Сестра запропонувала поглянути на Чин крізь нас самих, адже ми є його частиною; також навела приклади 4 способів слухання. Крім цього, дивилися на Комісію міжкультурності з різних перспектив, ділилися своїми роздумами, рефлексували над почутим.

Цього дня сестри також мали нагоду побувати у Ватикані на площі святого Петра, переглянути виставку вертепів біля базиліки св. Петра, пройтися вуличками та храмами Рима, відчути атмосферу старого міста.