25 травня 2021 року, група ченців і черниць в рамках проекту Патріаршої Комісії у справах монашества, на запрошення ректора о. Івана Римара, відвідала Тернопільську семінарію ім. Патріарха Йосипа Сліпого.

Завданням отців і сестер було ознайомити 5 курс семінаристів з різноманітністю чернечих спільнот УГКЦ; з основними моментами богослов’я богопосвяченого життя; з місцем чернецтва в Церкві в історичному і духовному контексті; особливостями пасторальної праці з особами, що мають намір прийняти чернечий стан, та їхніми родичами. Ознайомити з різноманітністю харизм в чернецтві, особливостями життя різних спільнот згідно з чернечими обітами суттю євангельських рад і т. п.

Член Комісії, с. Тетяна Божик, ЗССЙОПДМ поділилася з братами своїм досвідом співпраці з парафіяльними отцями. Зі семінаристами зустрічалися: о. Віталій Назар, ЗНІо. Сава Масник, Студит, о. Роман Мельник, ЧСВВ, с. Тетяна Божик, ЗССЙОПДМ, с. Магдалина Витвицька, ЧСВВ, керівник проекту.

Після багатьох запитань і дискусій, семінаристи мали змогу висловити бажання в якому Монастирю, Чині чи Згромадженні хотіли б мати практику і при цьому познайомитися ближче з харизмою вибраного Інституту.

Члени Патріаршої Комісії у справах монашества, висловлюють велику вдячність ректорату семінарії та братам семінаристам за гостинність і співпрацю.