У Марійському духовному центрі в Зарваниці 4-6 червня відбулась друга частина зустрічей сестер професок Провінції Пресвятої Тройці Чину Святого Василія Великого.

У зустрічі взяли участь 39 сестер з різних монастирів сестер Василіянок в Україні. Як і попередня частина зустрічі цей збір проходив під гаслом

“Знання минулого та вдячність, дають силу йти у майбутнє. 400-ліття Яворівського монастиря сестер Василіянок”.

Роздумуючи над питанням, що давало силу та мужність нашим попередницям на дорозі монашого подвигу, сестри ділились думками про те, що велика довіра до Бога та вірність своєму покликанню дають змогу богопосвяченій особі тримати міцний зв’язок з Богом.

Також, сестри мали нагоду спільно переглянути фільм присвячений 100-літтю заснування Провінції Христа Чоловіколюбця у Філадельфії, США сестрами Василіянками з Яворівського монастиря.

В наступних днях до сестер з духовним словом звернувся о. Йоан Школик, ЧСВВ – Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя Отців Василіян. Роздумуючи над питання кризи у монашому житті отець на прикладах осіб зі Старого та Нового Завітів показував, що криза це завжди глибокий духовний досвід, який має на меті навчити та виховати.

Особа, котра переходить кризу віддаючи себе в руки Божі відкриває шлях до Воскресіння. Також, сестри мали нагоду помолитися перед чудотворною іконою Матері Божої Зарваницької та подякувати Богові за дар покликання і випросити ласки мужності, витривалості на дорозі монашого подвигу.

Цей час буття разом був дуже важливим, як для молодих так і для старших сестер, оскільки через “процес формації, який триває ціле життя, ми щоразу краще розуміємо значення нашого покликання і глибше відповідаємо на нього, зростаючи до повної духовної зрілости у Христі.

Джерело: Провінція Пресвятої Тройці Сестер Чину Святого Василія Великого в Україні