1 квітня 2021 року, у Львові відбувся тренінг   «Інтегральна екологія: благородна участь у творчих діяннях Бога».

Подія відбулася під егідою Асоціації богопосвячених осіб УГКЦ та РКЦ.

Серед спікерів були сестра-служебниця Андрея (Якимець), кандидатка філософських наук за спеціальністю “етика”, викладачка кафедри філософії УКУ, Ірина Миронова, голова спільноти Zero Waste Lviv.  Нещодавно, аналогічні семінари відбулися й в інших містах України. Як розповів отець Роман Лагіш, секретар Асоціації богопосвячених осіб, сьогодні, в умовах світової пандемії, екологічна тематика стала особливо актуальною, адже людина у особливий спосіб усвідомила свою безпомічність перед силами природи:

“Я думаю, що Церква, як та, яка покликана бути лідером думки і завжди відносилася з особливим трепетом до сотвореного світу, зокрема тепер, коли Папа видав нову енцикліку і закликає весь світ і взагалі людей доброї волі подивитися по-іншому на все, що Творець нам дав, щоб залишити світ для інших.  Бачимо, як у світлі сьогоднішніх катастроф, ми виявляємося зовсім немічними.  Тому, нормальне ставлення і співіснування на цій планеті, є дуже важливими для нас, християн. А з другого боку, монастирі – це структури, які працюють з багатьма людьми, мають землю, мають великі приміщення, тому, для нас, сумлінне ставлення до природи і  перетворення сміття на ресурс є дуже важливими. Думаю, що коли ми збільшимо свідомість церковних людей, то ми станемо іншими. Триває і рух проти пластикових квітів на цвинтарях. Це показує, що коли до справи беруться богопосвячені спільноти і Церква, то справа однозначно може бути краще виконана”.

Сестра Андрея (Якимець) під час своєї доповіді закцентувала  і на тому, що богопосвячені особи у своєму щоденному житті практикують асектизм, убожество, що є також дуже хорошими засобами до свідомого споживання ресурсів нашої планети. Додамо, що більшість учасників тренінгу мали нагоду долучитися до події онлайн, з огляду на карантинні обмеження. 

Джерело: Духовна Велич Львова.