14 вересня у Львові Брати Менші Конвентуальні (францисканці) урочисто оголосили про заснування Провінційної Кустодії Святого Хреста в Україні.

Святу Месу в санктуарії св. Антонія Падуанського очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава OFM Conv у співслужінні з о. Мар’яном Голомбом, Міністром Краківської Провінції Отців Францисканців Конвентуальних та о. Даниїлом Ботвіною, Міністром Провінції Святого Архангела Михаїла Ордену Менших Братів в Україні.

На початку Святої Меси о. Станіслав Кава OFMConv зачитав Декрет про заснування Кустодії, який був підписаний у липні 2020 року у Гарменжах на Звичайному капітулі Провінції св. Антонія і бл. Якова Стрепи Ордену Братів Менших Конвентуальних та вступив у силу сьогодні, 14 вересня 2020 р.

До присутніх звернувся єпископ Едвард Кава:

“Сьогодні, у це свято Воздвиження Всечесного Хреста, ми зібралися, щоб пережити визначну подію – інавгурацію Кустодії Братів Менших Конвентуальних в Україні. Це відродження Ордену, який був пов’язаний із цими землями понад 600 років. Тож цією Євхаристією хочемо дякувати Богу у присутності всіх братів цієї Кустодії, яка сьогодні розпочинає чи відроджує своє життя, у присутності усіх прибулих із різних частин України і Польщі, наших друзів та добродіїв, що ця подія стає сьогодні частиною нашого життя. Просімо, щоб Господь благословляв братів цієї Кустодії та обдарував численними та святими покликаннями та додавав відваги і віри у подальшому служінні за прикладом св. Франциска“, – наголосив він.

Джерело: РКЦ