11 січня 2022 року відбулося благословення і посвячення нового чернечого осідку отців василіян у м. Ужгороді, в рамках загального зібрання ченців провінції Святого Миколая.

Напередодні, 10 січня, провінція Святого Миколая в Україні отримала Декрет про заснування цього осідку, яке здійснює протоархимандрит Василіянського чину за згодою своєї ради. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Процес заснування цього осідку з придбанням відповідної будівлі розпочався ще у 2020 році. Навесні 2021 року протоігумен за згодою своєї ради прийняв остаточне рішення у цій справі, отримавш, згідно з Кодексом Канонів Східних Церков, письмову згоду єпархіяльного єпископа.

Таким чином, після проходження усіх узгоджень та процедур, передбачених Статутом Василіянського чину, а також поступового внутрішнього та зовнішнього облаштування дому, у провінції Святого Миколая в Україні засновано новий осідок під назвою «Резиденція Отців Василіян імені блаженного священномученика Павла Ґойдича ЧСВВ у м. Ужгороді».

Саме під покровительство блаж. свщмч. Павла Ґойдича була віддана новозаснована обитель, оскільки цей святий співбрат ченців-василіян був тісно пов’язаний з історичним Ужгородським монастирем провінції Святого Миколая.

Новозаснований осідок отримав від митрополита Яна Баб’яка мощі блаж. свщмч. Павла Ґойдича, що виставлений для почитання у Пряшівській греко-католицькій катедрі. Коли буде можливим безпосередньо отримати цей дар, після зняття обмежень спричинених пандемією коронавірусу, в Ужгородській резиденції відбудеться друга і більш урочиста частина благословення, за участю гостей з інших василіянських провінцій.

Як йдеться у повідомленні, головним завданням новозаснованої резиденції буде представництво отців василіян у м. Ужгороді, де теж розглядається в перспективі розміщення осідку провінції Святого Миколая.

Джерело: РІСУ