Домініканець Микола Лучок став єпископом-помічником Мукачівської дієцезії.

Єпископські свячення о. Микола Лучок прийняв з рук Апостольського нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, а співконсекраторами були архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський і єпископ-ординарій Мукачівської діє цезії Антал Майнек.

На урочистість прибуло духовенство з України та з сусідніх із Закарпаттям країн: Угорщини, Румунії, Словаччини та Польщі, зокрема домініканці й домініканки. Була присутня мама нового єпископа – пані Моріка, котра належить до кафедральної парафії в Мукачеві, та рідня з різних країн.

Єпископ Микола Лучок є першим єпископ-домініканцем в Україні та першим єпископом-помічником в історії Мукачівської дієцезії.

Своїм єпископським гербом він обрав знак чорно-білого хреста на чорно-білому тлі, що є символом Ордену Проповідників (домініканців), із якого Папа Франциск покликав о. Миколу на єпископське служіння; на правій частині щита — палаюче серце на червоному тлі як знак Божого милосердя, про що говорить також і девіз нового єпископа: Misericordia; на лівій частині гербового щита — зірка на блакитному тлі: це символи Ісуса і Діви Марії. Девіз єпископа — “Милосердя” — стосується конкретного місця у Святому Писанні, відсилаючи до Євангелія від Луки (6,36), і означає “приймати та бути милосердним”.

«Милосердя — це те, чого найбільше потребує зранений світ і зранене серце людини» – зазначив у своєму слові ново висвячений єпископ. Посилаючись на свій досвід зауважив, що ми з вами дуже поранені і потребуємо дуже багато милосердя і любові. «Але Бог хоче давати це милосердя через нас. І я прагну бути насамперед відкритим на те, щоби приймати це милосердя від Отця, і прошу вас, щоб ви були милосердні одне до одного. І я теж хочу бути завжди милосердним» – запевнив усіх єпископ Микола Лучок.

Джерело: http://www.rkc.lviv.ua/