24 лютого життя в Україні розділилося на до та після. Проте з першого дня війни цілий світ згуртувався, щоб допомогти цивільному населенню нашої країни вціліти. Тож до нас звідусіль почала надходити допомога і для того, щоб ефективно її розподіляти було прийнято рішення створити Антикризовий штаб.

Починаючи з першого березня команда штабу разом із волонтерами докладає максимум зусиль, щоби люди у Харкові, Маріуполі, Києві, Херсоні та інших містах та місцевостях атакованих ворожими силами, могли отримувати їжу, воду, ліки та засоби першої необхідності. Також штаб піклується про те, аби осередки, які приймають біженців на території Львівської архідієцезії, були забезпечені усім необхідним.

Найактивніше у сфері надання допомоги діє зараз наша найближча сусідка – Республіка Польща. Вона не лише відчинила свої кордони для жінок та дітей, але й невтомно підтримує тих, що залишилися. Уже прибуло понад 20 вантажівок гуманітарної допомоги, яку організовують, як приватні особи так і цілі організації.

Активно діють Лицарі Колумба у Польщі та світі, котрі майже цілодобово збирають ліки та першу допомогу для людей постраждалих внаслідок обстрілів. Допомагають у транспортуванні гуманітарних вантажів такі організації, як Карітас Перемишльської архідієцезії та Фонд „Semper fidelis”. Завдяки їхньому посередництву вдається швидко реагувати на запити тих, хто вже станом на сьогодні відчуває гуманітарну кризу внаслідок воєнної агресії РФ.

Антикризовий штаб на чолі з єпископом-помічником Львівської архідієцезії щиро дякує усім людям доброї волі як у Польщі, так і в Україні за солідарність, активну позицію та діяльну любов до ближніх. А також нагадує, що постійно потребує водіїв з власними транспортними засобами, які готові допомагати у доставці гуманітарної допомоги.

Д

Джерело: РКЦ

Фото Олександр Кусий