У суботу, 22 лютого, з нагоди Дня богопосвчених осіб у Вінниці зібралось монашество зі всієї України.

До храму Покрова Пресвятої Богородиці, при якому служать Отці Воплоченого Слова, з’їхалися представники майже всіх чернечих інститутів УГКЦ.

Розпочали прощу утренею, яку відслужив о. Теодор Мацапула, ВС.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив єпископ-помічник Київський Йосиф Мілян, СУ. Співслужили єпископ Одеський Голова комісії монашества УГКЦ Михаїл Бубній, ЗНІ, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський Петро Лоза, ЗНІ, та багато священників-ченців.

У проповіді єп. Йосиф наголосив на завданні йти й навчати народи, яке актуальне і для богопосвячених осіб, що є, за словами Владики, душею Церкви. Водночас це спонукає ченців та черниць самим бути учнями Христа.

Відтак учасники процесійно, з мощами Св. Івана Павла II, сторіччю від народження якого проща присвячена, пройшли до храму Матері Божої Ангельської Отців Капуцинів. До пам’ятника Святому Папі, що стоїть поруч з церквою, поклали квіти, а в храмі Владика Михаїл Бубній в короткому слові застановивися над важливим завданням, яке Св. Іван Павло II, поставив перед богопосвяченими особами: відкривати батьківське обличчя Бога й материнське обличчя Церкви.

По обіді о. Андрій Зеленський, ТІ, виступив з доповіддю про ціннісні аспекти богопосвяченого життя в контексті сучасних викликів “Веселі в надії, в горі терпеливі, у молитві витривалі…” А на завершення театр “Алетея”, який під керівництвом о. Августина Запоточного, ЧСВВ, діє при Василіянському монастирі в Луцьку, представив виставу “Василіянин”.

Джерело:  о.Віктор Квасній, ЧСВВ