З нагоди Дня богопосвяченого життя очільники Конгрегації інститутів богопосвяченого життя й товариств апостольського життя закликали чернецтво до братерства.

Вірність, випробувана стражданнями

У своєму листі очільники Конгрегації інститутів богопосвяченого життя й товариств апостольського життя зазначають, що в контексті тривалої пандемії до них надходять новини зі спільнот різних країн, в яких йдеться «про розгубленість, зараження, смерті, про загальнолюдські та економічні труднощі, про інститути, що зменшуються, про страхи», але вони говорять також «про вірність, випробувану стражданням, про мужність, про спокійне свідченням навіть серед болі чи невпевненості, про співчуття до кожного болю та кожної рани, про турботу та близькість до найменших, про милосердя та служіння ціною власного життя».

Не закриватися в собі

Випрошуючи благословення для всіх богопосвячених осіб, автори листа закликають їх бути «добрими самарянами», та, «долаючи спокусу, не закриватися в собі, оплакуючи себе, та не заплющувати очі перед болем, стражданнями, бідністю численних чоловіків і жінок, численних народів». «В енцикліці “Fratelli tutti” Папа Франциск пропонує нам діяти разом, відродити у всіх «всесвітнє прагнення до братерства» (п. 8), спільно мріяти (п. 9), аби «на різні сучасні способи усунення або ігнорування інших, ми могли відповісти новою мрією про братерство та соціальну дружбу» (п. 6)», – підкреслюють ієрархи, закликаючи всіх богопосвячених осіб вчинити цю енцикліку центром свого життя, формування та місії, бо в ній вони зможуть віднайти «коріння пророцтва».

Будівничі загальнолюдського братерства

Кардинал Жоао Браз де Авіс та архиєпископ Хосе Родріґес Карбальйо пригадують слова святого Івана Павла II, який у світлі вчення про Церкву-сопричастя, закликав богопосвячених осіб «бути насправді знавцями сопричастя і практикувати його духовність» (Vita consecrata, п. 46). Подібно до нього, Папа Франциск, якого надихає приклад святого Франциска, запрошує богопосвячених осіб бути будівничими загальнолюдського братерства, хранителями спільного дому, землі і кожної істоти (пор. Laudato si’). Для того аби «бути братами та сестрами для всіх, незалежно від віри, культури та традицій кожного», як наголошується в листі, потрібно започатковувати процеси, що дозволяють «супроводжувати, перетворювати та давати життя»; розробляти проєкти, спрямовані на сприяння культурі зустрічі та діалогу між різними народами та поколіннями; необхідно починати від власної спільноти, щоб потім дійти до кожного куточка землі та кожної істоти, бо, як показала пандемія, все взаємопов’язане (пор. Laudato si’).

Мріяти як єдине людство

На завершення очільники Конгрегації інститутів богопосвяченого життя й товариств апостольського життя цитують заклик Святішого Отця з енцикліки «Fratelli tutti»: «Мріймо як єдине людство, як мандрівники, створені з тієї самої людської плоті, як діти тієї ж землі, яка приймає нас усіх, кожен із багатством своєї віри чи переконань, кожен зі своїм голосом, усі брати і сестри! (Fratelli tutti, 8)». Вони висловлюють переконання, що незважаючи на труднощі, День богопосвяченого життя стане нагодою для того, аби прославляти Господа і дякувати Йому за дар покликання та місії.