В тернопільському монастирі оо. Францисканів 18 жовтня відбулась зустріч синкелів в справах богопосвяченого життя а також вищих настоятелів чоловічих і жіночих чернечих спільнот Української Греко-католицької Церкви.

Очолив зустріч і виголосив вступне слово преосвященний владика кир Михаїл Бубній ЧНІ — голова патріаршої комісії в справах богопосвяченого життя, присутнім був також преосвященний владика кир Володимир Груца ЧНІ — синкел в справах богопосвяченого життя у львівській архиєпархії.

Зустріч розпочалась Божественною Літургією у монастирському храмі святого апостола Петра, яку відслужив преосвященний владика кир Михаїл Бубній ЧНІ при участі настоятелів і вірних парафії.

Засідання богопосвячених осіб розпочалось о 10:00 і основною темою зустрічі було:“Ефективне служіння і співпраця між спільнотами богопосвяченого життя та єпархіяльним єпископом.” В рамках даної теми виголошено дві доповіді, перша доповідь на тему “Сучасні виклики богопосвячених спільнот у світлі інструкції II servizio dell`autorità e l`obbedienza “Служіння влади та послуху” – о. Теодор Маціпула ВС, та друга доповідь на тему: “Канонічна візитація інститутів богопосвяченого життя — Єпархіяльним єпископом, синкелом у справах монашества, власним настоятелем”- отець доктор Микола Слободян. Після виголошення доповідей тривала дискусія, взаємне ділення досвідом, свідчення.

У завершальному слові преосвященний владика кир Михаїл Бубній подякував усімбогопосвяченим особам за активну участь у житті Церкви, зокрема за святкування дня богопосвячених осіб в патріаршому Соборі у Києві та уділив присутнім своє архиєрейське благословення.

За матеріалами: www.ofmbizant.com.ua