
Монахи Студійського уставу
Цих монахів ще називають студитами, адже живуть вони за написаними вказівками (правилом, уставом) Теодора Студита, святого, що жив у V столітті та заснував у столичному місті Константинополі монастир під назвою «Студіон». Окрім чоловічих монастирів існують також жіночі спільноти монахинь студиток. Ведуть вони скромний та закритий спосіб життя, концентруючись на молитві та внутрішньому зосередженні.
Ще за часів Київської Русі монахи, які проживали у Києво-Печерському монастирі жили саме за Студійським уставом. А це означає, що студити як богопосвячені особи своїм корінням сягають ранніх початків нашої древньої держави та становлення Церкви на українських землях. Однак з часом такий стиль суворого монашого життя у Греко-католицькій Церкві був забутий.
Наприкінці XIX століття серед греко-католиків Західної України розпочався рух за відновлення давніх традицій суворого монашого життя. Йшлося про віднову монастирів, мешканці яких жили за Студійським уставом. У 1898 році на Сокальщині було засновано першу спільноту студитів. Спричинився до цього митрополит Андрей Шептицький, а також його брат Климентій, який вирішив поповнити ряди студитів.У сучасній Україні студити живуть та служать у 10-ти монастирях. Сестри студитки мають діючі спільноти у кількох монастирях на Львівщині та Тернопільщині.