До салезіянського Згромадження входять як чоловічі так і жіночі спільноти. Його в 1859 році заснував святий Іван Боско в місті Турин, що на Півночі Італії. Покровителем нового Згромадження засновник обрав французького святого Франциска Сальського (1567-1622) (звідси назва – салезіяни), який у своєму служінні відзначався особливою душпастирською мудрістю та добротою. Як основне завдання у Церкві салезіяни визначили для себе працю з підлітками та молоддю, намагаючись дбати за духовне та моральне виховання підростаючого покоління, а також формувати її християнську ідентичність. 

У Галичині салезіяни діяли ще у далекому 1890 році як римо-католицьке чернече Згромадження. Проте з часом здійснився задум створення української греко-католицької вітки салезіян. Сталося це в 1930 році за ініціативи Митрополита Андрея Шептицького та завдяки підтримці Папи Римського Пія ХІ.

На даний час греко-католицькі спільноти салезіян знаходяться у містах Львові та Києві, а також у селі Новосілки. Крім цього, в Україні активно діють 3 спільноти салезіян у Римо-католицькій Церкві. Вони знаходяться в Одесі, Коростишеві та Перемишлянах.