Членів цієї чернечої спільноти називають також редемптористами. Назва походить від слова «Redemptor», що у перекладі з латинської мови означає «Відкупитель». Термін пов’язаний з особою Ісуса Христа, що прийшов у світ відкупити людей від гріха, смерті та пекла. Засновник редемптористів – італійський священник Альфонс Лігуорі, який вирішив заснувати спільноту у містечку Скаля біля Неаполя з метою активного душпастирського служіння серед вбогих та занедбаних людей.

На Західній Україні редемптористи римо-католики з’явилися ще наприкінці XIX століття. Однак у Греко-католицькій Церкві ченці з Бельгії розпочали своє служіння у 1906 році серед українських емігрантів у Канаді та у 1913 році – у Галичині. В часі більшовицького періоду кілька редемптористів отримали єпископський сан і активно долучились до керівництва забороненою в СРСР Греко-католицькою Церквою. Деякі з них були заарештовані або закатовані у радянських в’язницях. 

У 1997 році в Україні була заснована жіноча гілка сестер редемптористок – Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя. Метою переїзду сестер редемптористок з Німеччини до України було бажання заснувати нові молоді спільноти та долучитись до місіонерської діяльності в Україні, а також підсилити душпастирську діяльність ченців-редемптористів.

На сьогодні монастирі та парафії редемптористів знаходяться у містах: Львові, Тернополі, Кам‘янці-Подільському, Ковелі, Гніздичеві, Новояворівську та Ковелі. Сестри редемптористки живуть та працюють у Львові, Кам’янці Подільському та Чернігові.